Designové stěrky - Jak si vybrat

Jaké jsou kroky našich služeb pro Vaši designovou stěrku?

 • Prohlídněte si vzorky v našem katalogu
 • Kontaktujte nás na mob: +420 608 861 612, mailem: [email protected]
 • Domluvíme se na nezávazné schůzce v místě, kde dekor budeme realizovat
 • Probereme možnosti použití výběru stěrky. Každá stěrka má jiný charakter
 • Pro výběr stěrky je důležitý podkladový povrch Vašeho interiéru.
 • Na místě Vám zdělíme předběžnou cenu projektu
 • Zhotovíme barevný vzorkovník stěrky, který Vám umožní snadné rozhodnutí odstínů
 • Vzorkovník je zpoplatněn 500,- Kč
 • Platba v hotovosti u dokončení zakázky
 • Jsme plátci DPH
 • Designové stěrky jsou velmi oblíbeným trendem v interiérovém designu, který zapadá do mnoha stylů. Rozhodují o nich fanoušci klasických řešení i moderního způsobu dokončování bytů. Bohatství vzorů a barev znamená, že si každý dekoratér najde něco pro sebe. 
 • Zdi pokryté dekorativními štuky zdobily domy starověkých Římanů a renesanční paláce. Dnes se vracejí ve velkém stylu jako prvek dokončování hotelových interiérů, restaurací, exkluzivních bytů a obyčejných bytů.

Vápno štuk, akrylové štuky, dekorativní stěrky

Obchody nabízejí syntetický (akrylový) štuk a minerální (vápencový) štuk na bázi přírodních ingrediencí. Jak se tato dvě řešení liší? Vápencový štuk je produkt založený na osvědčené italské receptuře. Jedná se o vylepšenou verzi tradiční směsi vápna, sádry, lepidla a jemně mletého kameniva. Napodobuje vzhled leštěného kamene se saténovým nebo lesklým povrchem. Vápenný štuk je plně ekologický produkt, šetrný ke zdraví a životnímu prostředí. Umožňuje stěnám dýchat, má zvýšenou odolnost proti nečistotám a není ohrožen bakteriemi a houbami. Díky svým vlastnostem je použitelný v kuchyních, koupelnách a jiných místnostech s vlhkým prostředím. Pamatujte však, že dekorativní povlak by neměl být vystaven přímému kontaktu s vodou. Pro zvýšení odolnosti proti vlhkosti a nečistotám se pokryje povrch vrstvou vosku a speciálního laku.
Moderní syntetické štukové výrobky jsou vyrobeny z akrylu. Nabízejí větší rozmanitost pokud jde o výběr barev. Jsou odolné, pružné a o něco snáze použitelné než vápenné štukové. Nehodí se do místností s vysokou vlhkostí, jako je kuchyň nebo koupelna.
Dekorativní stěrky neznají hranici fantazie. Firmy nabízejí nespočet produktů určených pro designovou práci. Nejčastěji se používají písečné nátěry, které se různými technikami nanášejí, a tím docílíme  různých světelných efektů z různých úhlů pohledu. Také kombinace nanášení akrylových barev, jejich tónování a správnost zakonzervování přináší určitou zručnost a vědomost o těchto technikách.
Dekorativní stěrky jsou omyvatelné a nezničitelné. Speciální povrchová úprava je umožňuje použít i na zátěžová místa.

Výhody stěrky

Štuk je výjimečně dekorativní a praktický materiál. Vytváří na povrchu odolný povlak, který je odolný proti poškození, oděru a většině nečistot. Může přežít mnoho let neporušený, funguje perfektně na silně využívaných místech.

Vápenné štuky, vyhlazené a pokryté voskem se používají v koupelnách a kuchyních. Může se použít jako náhrada dlaždic mezi skříněmi a kuchyňskou deskou.

Správně vyrobený štuk vypadá elegantně a exkluzivně. Hladký povrch krásně odráží světlo a opticky zvětšuje interiér. Účinné oděrky vytvářejí na stěně jedinečný vzor, ​​který dodává interiéru hloubku a přirozené kouzlo.

Vkládání a nanášení štuku je dnes mnohem jednodušší, ale stále vyžaduje hodně praxe. Je to složitý a navíc mimořádně pracný úkol.

Těšíme se na spolupráci, tým Dekflor.